Новини


Районний семінар учителів суспільних дисциплін

«Народе мій, до тебе я ще верну…». Пророчими стали слова поета.

    11 листопада 2013 р. в СЗШ І-ІІ ст. с. Рахнівка відбувся районний семінар учителів суспільних дисциплін. Учасники семінару розглянули питання національного виховання школярів шляхом дослідження рідного краю, життя славетного земляка – Василя Стуса.
Семінар розпочався біля Стусової криниці і пам’ятного знака поету. Учасники семінару поклали квіти і вшанували пам'ять нескореного сина України.


Глибоко вразила присутніх екскурсія до шкільного музею Василя Стуса. Директор музею Дмитро Михайлович Омелянчук, шкільні екскурсоводи, донесли до істориків району трагічні сторінки долі поета-земляка, а також невмирущу пам'ять про нього.

Проведений виховний захід «Народе мій, до тебе я ще верну…» був побудований на листах Василя Стуса до сина Дмитра, що дало можливість відчути надзвичайну теплоту, турботу батька про сина, любов до родини, рідного краю, біль поета за долю України.

Ведучі – учитель історії Кохан Анатолій Володимирович з дружиною Тетяною Григорівною, учні Рахнівської школи душевно і проникливо донесли до присутніх дорогу долі Василя Стуса – дорогу болю. По закінченню заходу учасники семінару переглянули фільм « Два поети – одна доля» - про спорідненість душ і творчості Тараса Шевченка і Василя Стуса.


І виховний захід, і фільм викликали в освітян бурю почуттів і непрохані сльози, які важко було стримати.

Питання людини-патріота, її місця в житті бурхливо обговорювали учасники семінару. Для них багато чого з почутого стало одкровенням, заново відкрило очі на розуміння особливості та творчості поета-земляка.

Приїзд до Рахнівки і участь у роботі семінару Новаківської Галини Гнатівни – поетеси, палкої шанувальниці творчості Василя Стуса, уродженки с. Рахнівка, а зараз жительки м. Черкаси, показали, що полум’яне слово поета і зараз живе, адже поезії, листи Василя Стуса адресовані кожному з нас.


Педагоги відвідали парк імені Василя Стуса, садибу поета, зустрілися з його родичкою – Семенюк Параскою Тимофіївною, покуштували цілющої води з Стусової криниці. Учасники семінару були захоплені від рукотворної краси – виставок робіт майстринь-вишивальниць Кохан Г. Т., Єлісєєвої А. П.


Документальна презентація «Моя земля – земля моїх батьків», виступ директора школи Кобзар Алли Володимирівни засвідчили, що юні рахнівчани свято бережуть пам'ять про  свого земляка, славного сина України.

Учителі історії району переконані, що педагог повинен відчувати свою відповідальність за знання і громадянську позицію, яка формується у підростаючого покоління, і, безперечно, впливати на майбутнє держави. І саме в Рахнівку слід привозити школярів, щоб на житті і творчості поета виховувати в них національну свідомість.

 27.11.2013 | Aдмін

Вернутись назад