Новини


Mетодичне об'єднання практичних психологів та соціальних педагогів Гайсинського району на тему «Крокуємо з малечею дорогою до адаптації»

На базі дошкільного навчального закладу №2 «Дзвіночок» м.Гайсин відбулося методичне об'єднання  практичних психологів та соціальних педагогів Гайсинського  району на тему «Крокуємо з малечею дорогою до адаптації».До уваги учасників зустрічі продемонстровано презентацію ДНЗ №2. Продовженням методичного обєднання  було проведено заняття з дітьми раннього віку на тему «Повітряні кульки». На занятті практичним психологом Маценко О.І. проводились різні форми роботи, а саме:

  1.Вправа «Привітання»

 Мета: створення доброзичливої атмосфери та довіри.


  2.Вправа «Повітряні кульки»

 Мета: закріплення знань про кольори та величини, розвиток дрібної моторики.


    3. Пальчикова гімнастика «Хованки»

 Мета: розвиток дрібних м`язів рук, створення позитивного настрою в групі.


      4. Рухлива гра «Танок з кульками»

 Мета: розвиток координації рухів, загальної моторики. Орієнтації в просторі, сприяти встановленню позитивного емоційного фону в групі.


  5.Релаксація «Я сонечко»

 Мета: розвиток мови, відновлення дихання.

          В ході зустрічі були заслухані виступи практичного психолога Маценко О.І. «Особливості адаптації дітей до ДНЗ » та соціального  педагога Крутобережної М.Ю. « Особливості роботи з батьками під час адаптаційного періоду».

       Продовженням зустрічі був семінар – практикум для батьків «Здрастуй дитячий садок » проведений соціальним педагогом Крутобережною М.Ю.

Мета: ознайомити батьків з характером протікання  адаптаційного процесу  дітей в  умовах ДНЗ та засобами його поліпшення; розвивати навички позитивного спілкування батьків із дітьми; відкоригувати емоційне реагування та стереотипи поведінки батьків; формувати комунікативні навички батьків; сприяти поліпшенню іх взаємин з дітьми.

   Під час даної форми роботи використовувалися різі вправи.

  Вправа «Знайомство»

 Мета: допомогти батькам краще пізнати своїх дітей,створити дружню атмосферу. Позитивно налаштувати їх на спільну роботу з педагогами.

  Вправа «Дитячий ранок»

 Мета: активізувати увагу батьків на психологічних особливостях їх спілкування з дітьми вранці та особливостях розтавання батьків із дітьми у дитячому садку; визначити позитивні та негативні сторони.

 Вправа «Розбите серце»

 

   Вправа «Проводимо час разом з дитиною» (батьківська скарбничка)

 Мета: визначити перелік способів, як можна провести час разом із дитиною

         Підсумком методичного обєднання було обговорення проведених форм роботи та ефективність їх використання фахівцями психологічної служби.06.12.2013 | Aдмін

Вернутись назад