Новини


Різдвяні зустрічі (районний семінар учителів християнської етики)

Свята Різдва Христового з нетерпінням чекають старі і малі. Це свято зустрічі зі Святим Богом, свято радості, свято радісних колядок. В ці дні всі стають добрішими, привітнішими, душі людей чекають добрих змін до кращого життя, здійснення найзаповітніших побажань…Ось і сьогодні чується пісня слави Христу Спасителю:

Зійшла, зійшла Правда на землю та й обіцяла між людьми жить,

Все розказала, як треба людям, як треба жить, як Бог велить.

Де ж тая Правда? Звідки з’явилась? Де ж вона нині на світі є?

Там в Віфлеємі в яслах родилась, а тепер в вірних серцях живе.

«Де так гарно співають?» - запитаєте з цікавістю.

Давайте зайдемо разом з вами у стіни невеличкої, але вельми привітної і гостинної школи №2 м. Гайсин, де директором Дмитро Дмитрович Сінчук. Він та його педагогічний колектив сьогодні не лише приймають гостей, а разом з тим будуть зі  своїми вихованцями і активними учасниками Різдвяного дійства.

В зимові дні Різдвяних свят саме в  цій школі відбувся організований районним методичним кабінетом семінар для учителів християнської етики під назвою «Різдво Христове. Біблія у моєму житті».

Основи християнської етики в загальноосвітніх школах району в цьому навчальному році в 34 класах 15 шкіл вивчають 346 школярів.

Склалась система роботи з педагогами, які регулярно збираються на семінари, заняття по вивченню Святого Письма, здійснюють паломницькі поїздки до святинь православ’я, беруть участь у Всеукраїнських конкурсах «Учитель року» з предметів духовно-морального спрямування.

У святково прибраній залі учителі християнської етики шкіл району мали за щастя приймати Різдвяні вітання і розповіді про свято Різдва від настоятеля Свято-Троїцького храму – протоієрея  УПЦ Тульчинської єпархії Олександра Банашка, ієрея УПЦ Тульчинської єпархії Свято-Покровського храму м. Гайсин Андрія Деркача, пресвітерів церков євангельських християн-баптистів з Ладижина та Гранова – Миколи Скопова та Віктора Станіславського, методиста РМК Лариси Мельник, місіонера, представника товариства євангелізації дітей Валентини Коляди та учнів шкіл №2, №5 м. Гайсин.

Педагогічний та учнівський колектив СЗШ І-ІІІ ст. №2 м. Гайсин подарували присутнім театральне дійство Різдвяного вертепу. Чудові декорації, вдалі костюми, колядки, щедрівки, інсценізації про Ісуса Христа, Його народження, життя євреїв під римським керівництвом, пробудження до духовності – все це надовго запам’ятається учасникам семінару.

Коли ж переглянули сценку про блудного сина, підготовлену учнями СЗШ І-ІІІ ст. №5 м. Гайсин (учитель Наталя Корабель), то всі задумались над швидкоплинними миттєвостями людського життя, над його сенсом. Це спонукало до роздумів і про стареньких батьків, і про готовність бути їм вдячними за кожен пройдений крок по сходинках життя…

Кожен християнин прагне хоч би раз побувати на батьківщині Ісуса Христа, побачити ту землю, де Він народився, пройшов тернистий земний шлях, доторкнутися до християнських святинь.

Інтерес викликала презентація «Подорож до Єрусалиму», підготовлена Вдовцовою Тетяною Андріївною – учителем історії, директором СЗШ І-ІІІ ст. с. Бубнівка, де педагог поділилася своїми враженнями від поїздки до святих місць. Цікаву розповідь доречно доповнили чарівні співи християн-баптистів із Гранова: подружжя Віктора і Людмили Станіславських та Валентини Нечипорчик, які прославили Бога в піснях. Також прозвучала пісня у виконанні одинадцятикласника Богдана Колодія зі школи №3 м. Гайсин.

Друга частина семінару була присвячена Біблії, адже Біблія – це слово Боже до людини. Тарас Григорович Шевченко, видатний український письменник писав: «Зараз єдиною моєю втіхою є Євангеліє. Я читаю Його кожен день, кожну годину».

Місіонер, представник товариства євангелізації дітей Валентина Коляда, яка проводила з педагогами заняття по вивченню Святого Письма, поділилася з учителями думками про роль Біблії в житті сучасної людини і своєму, зокрема, у формі бліц-опитування акцентувала увагу присутніх на ЇЇ значенні, розповіла, як допомагає їй Боже Слово у місіонерському служінні в далекому Киргистані.

Насиченим цікавим повідомленням та зв’язком Біблії із сучасністю відзначився виступ вчительки НВК: СЗШ І-ІІІ ст. – ліцей Наталі Чорноус, яка продемонструвала фрагменти із презентації на тему «Біблія і сучасність», підготовленої учнями, які вивчають християнську етику.

Учителі християнської етики Тетяна Максимова, Лідія Білоус та Тетяна Мельничук донесли до сердець присутніх віршовані рядки про Різдво, Спасителя, Біблію.

Не залишили присутніх байдужими виступи протоієрея УПЦ Тульчинської єпархії настоятеля Свято-Троїцького Храму с. Бубнівка Олександра Банашка, учителя християнської етики СЗШ І-ІІІ ст. №3 м. Гайсин Ірини Косенко, ієрея УПЦ Тульчинської єпархії Свято-Покровського Храму м. Гайсин Андрія Деркача, пресвітера Ладижинської церкви ЄХБ Миколи Скопова.

Проведений семінар духовно збагатив учителів християнської етики. Кожен із присутніх поніс у серці із цієї зустрічі іскорки добра і любові до ближнього, мудрість християнських істин.

Віриться, що Христос, народжений у Віфлеємських яслах, народиться у чистих серцях педагогів та їх вихованців.


16.01.2014 | Aдмін

Вернутись назад