Новини


Формування ключових компетентностей школярів Гайсинщини

       23 квітня 2014 року на базі Кисляцької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів відбувся районний семінар керівників  шкіл на тему «Робота педагогічного колективу по формуванню ключових компетентностей учнів, закладених новим Державним стандартом базової  і повної загальної  середньої освіти».Необхідність опрацювання даної теми обумовлена здійсненням якісного оновлення змісту освіти в Україні , зміни  знаннєвої освітньої  парадигми  на компетентнісну, переходу від традиційної інформаційно-накопичувальної спрямованості навчання на формування і розвиток у школярів здатності діяти самостійно, практично , застосовувати індивідуальний позитивний досвід та досягнення у нестандартних, творчих життєвих ситуаціях, тобто на формування ключових і предметних  компетентностей, необхідних для життя в суспільстві та швидкозмінному світі.

Відкриваючи семінар начальник відділу освіти Гайсинської районної державної  адміністрації Григорій  Іванович  Боровий звернув увагу присутніх на важливості вироблення у школярів умінь оперувати набутими знаннями, використовувати їх на різних рівнях власного життя.

Науково-теоретичний блок семінару  був представлений виступами та презентацією завідувача районного методичного кабінету Сича Віталія Петровича  та директора СЗШ І-ІІІ ступенів с.Кисляк  Мигидюка  Олександра Дмитровича.

У тому, як педагоги  Кисляцької СЗШ  проводять роботу по формуванню ключових компетентностей на практиці, учасники семінару змогли пересвідчитися відвідавши відкриті уроки та майстер-класи. Їх провели досвідчені педагоги  Якубчик О.М. (образотворче мистецтво), Решетнікова Г.Л.(християнська етика), Живцов І.О. (англійська мова), Манчук О.Є. (фізика), Цимбалюк Н. М. (математика), Невідомий В.В. (фізвиховання). Уроки та майстер-класи були проведені з використанням мультимедійних  проекторів, ноутбуків, музичних центрів, що дало змогу забезпечити високу наочність навчального матеріалу, сприяти самоорганізації, саморозвитку, самоперевірці та творчості учнів.  Було застосовано багато інтерактивних методів навчання, кожен вчитель  намагався  зробити свій захід  доступним і цікавим для дітей, а це в свою чергу сприяло  конструктивній взаємодії між вчителем та учнем , створювало доброзичливу атмосферу. Під час уроків  учні формулювали  власну думку, доводили свою точку зору, аргументували і дискутували.

В тому що формування ключових компетентностей учнів у СЗШ с.Кисляк здійснюється не лише під час уроків, а й у позаурочний час учасники семінару мали змогу переконатися відвідавши виховний захід «Посвята в козачата», який став кульмінаційним заходом семінару.

Після всіх запланованих заходів було проведено їх обговорення, підведені підсумки  семінару.  Керівники навчальних закладів району почерпнули багато нового і корисного для своєї практичної роботи і були вдячні господарям за змістовне проведення  семінару.30.04.2014 | Aдмін

Вернутись назад