Новини


Семінар вихователів старших груп ДНЗ району

    На виконання плану роботи відділу освіти на І квартал 11 лютого 2015 року на базі дошкільного  навчального закладу №4 «Зірочка» (завідувач Бубновська Л.Ф.,вихователь-методист Мошноріз О.І.) відбувся семінар вихователів старших груп закладів району з проблеми «Технологія розвивального навчання дітей старшого дошкільного віку».        Перевага репродуктивного навчання  над розвивальним не створює відповідних умов для розвитку особистості дошкільника. Знання, засвоєні дітьми у готовому вигляді, без вирішення ними проблемних ситуацій,  розв’язання їх шляхом системи предметно-перетворювальних дій,  не забезпечують набуття вихованцями необхідних компетентностей.

         Лекція «Діяльність дитини та дорослого у ході виконання навчальної задачі», проведена вихователем ДНЗ №5 «Факел» Гемською О.Ю., зорієнтувала присутніх на визначення та розгляд  покрокового алгоритму побудови навчальної ситуації, що передбачає виявлення суперечностей між браком знань у дітей та бажанням виконати практичну дію, формулювання проблеми, визначення змісту нового знання та мети навчальної задачі, виявлення досвіду дошкільнят, обрання способу дій та використання нових знань.

         Інтегроване заняття з використанням технології ТРВЗ «Маленькі видавці» (старша група, вихователь Тішкова Г.Д.) переконало, що розвивальне навчання забезпечує формування знань про об’єкти довкілля на рівні їхніх істотних властивостей. Старші дошкільники з великим бажанням включалися у спільну діяльність, працювали і грались задля єдиної мети – виготовити журнал «Зима», в якому гості з острова «Сонячний» зможуть познайомитись з унікальною і неповторною красою природи України. У процесі оформлення кожної сторінки педагог вміло і професійно, на засадах педагогіки співробітництва, використовувала методичні прийоми, такі як асоціативний ряд, інтерв’ювання, проблемні запитання, ігри «Маленькі чоловічки» (ТРВЗ), «Професії зими» тощо.

         Вихователь ДНЗ №7 «Берізка» Камінська В.В. провела з учасниками семінару практичне заняття «Використання  методів і прийомів ТРВЗ», під час якого вихователі старших груп «програли» нові ігри та навчались їх виготовляти.

         ПашенкоЛ.Д. (ДНЗ №2), Семенова Г.Л. (ДНЗ с. Гранів), Грох С.М. (ДНЗ №1), Ледовська О.П. (ДНЗ №4) презентували тематичні блоки-таблиці та систематизовану ігротеку до кожної з тем.

         Під час підведення підсумків семінару методист РМК Діхтяр М.Д. спрямувала увагу присутніх на важливість та необхідність використання технології розвивального навчання, та підході до процесу навчання, який потребує іншого співвіднесення знань, умінь та навичок.

 12.02.2015 | Aдмін

Вернутись назад