Новини


«Проектна діяльність школи» - тема чергового семінару керівників шкіл Гайсинщини

     18 березня 2015 року на базі СЗШ І-ІІІ ступенів с.Кущинці відбувся районний семінар керівників шкіл та позашкільних закладів за темою: «Проектна діяльність школи як спосіб підвищення якості та ефективності пізнавальної діяльності учнів».       Одним із найперспективніших методів навчання сучасні педагоги вважають метод проектів. Він створює умови для творчої самореалізації учнів, підвищує мотивацію до навчання, сприяє розвитку інтелектуальних здібностей. Учні набувають досвіду розв’язання проблем майбутнього самостійного життя, які вони проектують у навчанні.

      Багатьом відома така притча. Звернувся до монаха бідняк: «Дай мені риби! Я голодний”. Монах мовчки віддав йому вудочку. Повчальний зміст притчі  зрозумілий: треба давати не стільки їжу, скільки засіб її добування. Цей висновок стосується цілей та завдань, що стоять перед сучасною освітою в інформаційному суспільстві.  

      Відкриваючи семінар завідувач районного методичного кабінету Віталій Петрович Сич звернув увагу присутніх на важливості використання методу проектів, вироблення у школярів вміння оперувати набутими знаннями, використовувати їх на різних рівнях власного життя.

     Науково - теоретичний блок семінару був представлений доповіддю  та презентацією директора  СЗШ с.Кущинці  Володимира Івановича Поворознюка, виступами керівника шкільного методичного об’єднання учителів початкових класів Людмили Адольфівни Швець та учительки біології Олесі Миколаївни Гевеленко, коментар до виставки методичних розробок педагогів школи здійснила заступник директора з навчально-виховної роботи Наталія Григорівна Казандаєва.

      У тому, як педагоги Кущинецької СЗШ проводять роботу по впровадженню проектних технологій в навчальній роботі, учасники семінару змогли пересвідчитися відвідавши творчі майстерні учителів: Низкогуз Н.П.(майстер-клас «Моє рідне село»), Семчук Л.А.(майстер-клас «Поетичне бачення світу»), Маслій Ю.В.(майстер-клас «Лялька Кубишка-Травниця»), Колісніченко В.І. (майстер-клас «Лірика Лесі Українки»). Майстер-класи були проведені з використанням мультимедійних  проекторів, ноутбуків, музичних центрів, що дало змогу забезпечити високу наочність навчального матеріалу, сприяти розвитку творчої уяви учнів.  Було застосовано багато інтерактивних методів навчання, кожен вчитель  намагався  зробити свій захід  доступним і цікавим для дітей, а це в свою чергу сприяло  конструктивній взаємодії між вчителем та учнем , створювало доброзичливу атмосферу. Директори шкіл не залишались пасивними спостерігачами педагогічного дійства, учителі-педагоги так організували відкриті заняття, що вони були їх активними учасниками.

     Використання методу проектів є перспективним  і  у виховній роботі – над проектом «З Україною в серці живу!» адміністрація, педагоги, батьки та школярі  СЗШ с.Кущинці працювали  з початку нового навчального року. Звіт за цим проектом вони  презентували гостям, і саме він став кульмінаційним заходом семінару перетворившись у свято українського патріотизму.  Цікавий задум, історико-краєзнавчі,  побутово- етнографічні, військово-патріотичні експедиції, підбір та виготовлення костюмів, формування репертуару художньо-музичних творів, мистецький вишкіл, патріотизм учнів та педагогів-артистів це і є складові успіху презентованого проекту.  Всі учасники свята «З Україною в серці  живу!» отримали масу позитивних емоцій, відчули себе справжніми українцями, достойними синами і дочками рідної  України – свідченням цього став створений живий ланцюг єднання і виконання усіма присутніми Державного Гімну України.

     Свято завершилось виступом начальника відділу освіти Валентини Миколаївни Шрамко, звертаючись до присутніх вона наголосила на тому що майбутнє України залежить передовсім від самих українців, від нас: керівників, учителів, учнів, нас повинна об’єднати національна ідея, рідна українська земля, школа, батьківська хата – це те, що ми повинні боронити та розбудовувати. Валентина Миколаївна подякувала організаторам свята, семінару за змістовне його проведення, з особливою теплотою вона говорила звертаючись до дітей – адже саме в них ми бачимо майбутнє нашої Української держави.

    Після всіх запланованих заходів було проведено їх обговорення, підведені підсумки семінару.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 20.03.2015 | Aдмін

Вернутись назад