Новини


"Подвигу жити у віках "

   Дорогою ціною заплатив український народ за участь у найстрашнішій за всю світову історію війні. Не щезне в пам'яті людській, не йде в забуття великий подвиг і велика трагедія нашого народу - його битва, його перемога над нацизмом. У ці дні у школах Гайсинського району проходять заходи з патріотичного виховання під гаслом «1939-1945. Пам’ятаємо! Перемагаємо!».    У СЗШ № 3 м. Гайсин (директор Шеремета І.К.) класними керівниками проведені уроки пам’яті присвячені Дню пам’яті та примирення, Дню Перемоги. У бібліотеці діють тематичні виставки книг, історичних документів, експозицій «Подвиг немає забуття». Школярі підтримали патріотичну акцію «Мак пам’яті». Виготовлені учнями, педагогами, батьками полум’яні маки, як офіційний символ пам’яті про тих, хто загинув під час Другої світової війни та віддав своє життя на сході України у боротьбі проти російської агресії, будуть подаровані ветеранам, бійцям АТО. У школі був проведений флешмоб «Разом до Перемоги. Ми за мир».  Із високим почуттям патріотизму діти показали, що вони  живуть  в одній країні – Україні, яка є для всіх них спільним домом, єдиною країною. Школярі з гордістю скандували: «Нам потрібне мирне небо синє, синє, світле, світле. Миру нам сьогодні треба!»

 

   Учні початкових класів СЗШ І-ІІІ ст. № 5 м. Гайсин (директор Зиза В.О.) провели мітинг біля Обеліска Слави,  читали вірші та покладали квіти. Восмикласники  під керівництвом Гончарук С.К. відвідали Краєзнавчий музей м. Гайсин. У залах музею вони ознайомилися з історією рідного краю, читали власні вірші та поезії різних поетів про героїчне минуле країни та буремне сьогодення. Бібіліотекарем  школи Козаченко Л.М. підготовлено виставку книг "Пам'ять серця". Учні та вчителі вшанували пам'ять про тих, хто поліг в боях за Батьківщину, хвилиною мовчання на урочистій лінійці "Вклонімося великим тим рокам". Учні 5 та 7 класів (класні керівники Романенко О.В. та Корабель Н.М.) підготували і провели флешмоб "Квітка пам'яті". Діти не тільки власноруч виготовляли маки, а й згадували вірші та пісні про трагічне минуле нашого народу та тривожне сьогодення.

 

   У СЗШ І-ІІІ ст. с. Гранів (директор Ушенко В.І.) учнями 10 класу ( класний керівник Байда Р.П.) було проведено відкритий виховний захід до Дня пам’яті та примирення (8 травня) та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні ( 9 травня ). Учні долучились до загальноєвропейської традиції вшанування жертв війни із використанням червоних маків . Виготовили стилізовані червоні маки з тканини та розмістили на одязі на лівій стороні грудей. Під час проведення заходу присутні слухали пісні про війну, висловлювали повагу усім борцям проти нацизму декламатори віршів. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять загиблих у роки Великої Вітчизняної, учасників АТО та героїв Небесної Сотні. Також переглянули кадри документальних фільмів, присвячених Україні в Другій світовій війні : “ 1377 спалених заживо ”; “ Визволення ”; “Друга світова війна в кольорі ”. У  школі  пройшов  конкурс   на  краще  виконання  віршів  про  війну    «Ні  війні!»,  в  якому  взяли  участь  учні  1-4  класів. Наймолодші  школярі   відповідально   готувалися  до   конкурсу віршів про війну «Ні війні!»  і  з  хвилюванням  та  болем  читали  стрічки  поетів  про  війну,  які  зараз  сприймаються  зовсім  по  іншому.  Відбулася лінійка, присвячена Дню пам’яті примирення. У важкі воєнні роки переніс присутніх  своєю хвилюючою розповіддю учитель історії Чайнюк О.С. Учні декламували вірші, дарували присутнім пісні. Хвилиною мовчання учні та учителі вшанували пам'ять загиблих воїнів-захисників і поклали квіти до Меморіалу Слави. Закінчилася лінійка дружним виконанням гімну України.

 

   У СЗШ І-ІІІ ст. с. Губник (директор Возняк В.П.) напередодні Дня пам’яті та примирення і 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі, учні виготовили символи пам’яті – Червоні маки. Дітей захопила ідея власноруч зробити символи та подарувати їх своїм знайомим для вшанування жертв в ці травневі дні. Виготовляючи квіти з червоного паперу, діти уважно слухали розповідь про ідею застосування червоного маку в якості нового для українців символу.

   У СЗШ І-ІІІ ст. с. Чечелівка (Яроменко Н.П.) був проведений флешмоб до дня Перемоги над нацизмом у Європі. У флешмобі взяли участь учні 1-11 класів і вчителі школи. У школі відбувся конкус пісні воєнних часів. Участь у конкурсі взяли учнівські колективи 2-11 класів.08.05.2015 | Aдмін

Вернутись назад